Jak nemovitost k pronájmu připravit?


A proč není jednoduché zjistit, pro jaký typ nájemníků je nejvhodnější?


Jak přichystat nemovitost k pronájmu?


Základní poučka zní. Nedělejte luxusní rekonstrukci v neatraktivním domě a lokalitě. Pokud se pro rekonstrukci rozhodnete, berte do úvahy, že byt budou užívat osoby, které k nemovitosti nemají stejný vztah jako Vy.

Laminátové podlahy společně s nábytkem z IKEA mohou za určitých okolností být nejrozumnějším řešením. S určitostí lze říci, že pokud zrekonstruujete byt ve standardu, ve kterém byste chtěli bydlet sami, stěží naleznete nájemníka, který Vám tuto investici zaplatí.
Vždy je potřeba přihlédnout k okolnostem a nalézt střední cestu.
V určitých případech naopak neochota investovat relativně malé částky ( vezmeme-li v potaz hodnotu nemovitosti) do vymalování, úklidu nebo výměny kuchyňské linky, může jinak atraktivní nemovitost zbytečně znehodnotit.

Prvním krokem na cestě k úspěšnému pronájmu

je zjistit, pro jaký typ nájemníků je Vaše nemovitost nejvhodnější, neboli zjistit, kdo by Vám za nemovitost nejlépe zaplatil. Myslíte si, že je to jednoduché? My ne.

Možných kombinací proměnných, na kterých záleží, jako například lokalita, dopravní dostupnost, stav domu zvenku i zevnitř, možnosti parkování, dostupnost sklepa, výtahu, patro, rozložení a velikost nemovitosti (průchodnost místností)či nasměrování do světových stran, je totiž mnoho a zorientovat se v nich vyžaduje určitou zkušenost. Rozdíl v jedné z proměnných může volbu zásadně ovlivnit.

 


Příklad:

Vlastníte byt v Nuslích, 3+1, 3 neprůchozí pokoje, 120 m2, 4 patro bez výtahu, dům zevnitř i zvenku před rekonstrukcí. Koupili jste ho s nábytkem po starších nájemnících, což je na bytě znát ....
Ideální klientela jsou pro Vás v takovém případě studenti. Pro ně je důležitý počet neprůchozích pokojů, možnost obývat každý pokoj alespoň ve dvou lidech, základní vybavení jako postele, skříně, stoly a čistota bytu. Naopak méně důležitý je stav domu a lokalita (při zachování rozumné dopravní dostupnosti)

Porovnejte s téměř stejným bytem na Vinohradech, pouze s rozdílem, že dům zevnitř i zvenku prošel rekonstrukcí. V takovém případě je přímo stvořen pro klientelu zahraniční. Ta ocení dobrou dopravní dostupnost do centra, množství společenského vyžití jako restaurace, bary, kultura. Dále vybavení nábytkem včetně základního kuchyňského náčiní a v neposlední řadě také dostatek soukromí
V tomto případě by se dokonce mohlo ukázat jako nejvýhodnější řešení velký byt rozdělit na dva byty menší a dozařídit nábytkem z IKEA.
A k financování celého podnikatelkého záměru využít výhodnou půjčku, kterou nabízí Státní fond rozvoje bydlení.

REAL FRIEND

Realitní kancelář Praha. Kompletní služby včetně advokátní úschovy, odhadu ceny nemovitostí. Bezpečné nájemní smlouvy, cizojazyčná klientela, tipy pro majitele.

Zpět na úvod | Nastavit jako domovskou stránku | Kontakty | Mapa stránek