Dům v Neumětelích s pořádnou zahradou, garáží, dílnou a sklepy

PRODÁNO

Jelikož nevím, kde začít, tak začnu úplně od začátku.
Tak tedy.
K prodeji nabízím pozemky, které celkem mají 2.368 m2, z toho 597 m2 je vedené jako zastavěná plocha a nádvoří, zbytek, tj. 1.771 m2,  jako zahrada.

Zde je aktuální výpis listu vlastnictví (LV) z katastru nemovitostí (KN), kde se o tom píše .

Zastavěnou plochou a nádvořím se myslí
1. Příjezdová cesta od hlavní komunikace
2. Dále „plácek“ pro zaparkování aut

3. Dům
4. Garáž s dílnou

Mezi domem a garáží je jak branka, tak i otevíratelná vrata, takže v případě potřeby je možné na zahradu zajet i středně velkou Tatrou.

K zahradě se dá řici, že je dost velká na to, aby na ní bylo soukromí a taky, že úplně původní majitelé ji v roce 1925 koupili od samotnýho knížete Schwarzenberga (ne tohohle, ten se narodil až v roce 1935, ani neplést s Schvarzeneggrem – to je zase uplně jiný příběh)

Taky se o ní (zahradě) a přilehlých pozemcích (ty jakoby dole, kde teď stojí domky)  dá říct, že na ní bylo (dávno už tomu) něco jako zahradnictví. Zkrátka a dobře, bylo to takové hospodářství, o čemž svědčí i hospodářské zázemí, jmenovitě zeleninový sklep a část pro domácí zvířata.

To je ta hned napravo od tý borovice, kde kdyby se vybourala přední strana, tak tam vznikne uplně geniální, už rovnou zastřešená jakoby pergola, která by byla tak velká, že by tam šlo klidně ugrilovat celý prase a ještě by kus zůstal. No a vedle, jak tam jsou ty zelený vrata, tak za nima je ten uplně geniální zeleniovej sklep, se kterým Vás pořád votravuju, ale dělám to jen kvůli tomu,  že si myslím, že postavit takovou věc, aby  fungovala, to nějakou tu korunu stojí, tak proto to tady teda zmiňuju…

Co se týká podloží – je to ornice a pod ní jejíl. Ne nejedná se o dosud neobjevenou horninu, správně jsem měl napsat – je to ornice a pod ní JE JÍL.

Další věc, která se o zahradě dá říct nebo napsat je, že je tak velká, že podle platného územního plánu, nebo jak mi realiťáci rádi říkáme, aby bylo vidět, že do toho vidíme, „územka“, by na místě, kde teď stojí ta hospodářská budova (která, jak jste určitě zaznmenali, není zapsaná, jak mi realiťáci rádi říkáme „na katastru“), šel uplně normálně postavit další dům.

Nicméně je dobré vědět, že by se k němu dalo přijet jen po příjezdovce z hlavní silnice. Jakoby zespoda to zatím nejde, neb tam v cestě je takový malý kousek, který není ani „náš“ ani obce, ale věřím, že ten uplně největší fiškuntál ze všech, by to dokázal nějak domluvit. Tím myslím třeba sebe, ale ještě několik dalších, jak my realiťáci rádi říkáme, borců, by se jistě našlo…

Tady je to neumě(te)le nakreselné, ale je to fakt spíš hypotéza, nicméně mě to napadlo, tak to tu je…

Já vím, že Vás nejspíš zajímá ten dům, ale bohužel si nemůžu pomoct a tak nejdřív napíšu ještě o další věci a tou je VODA.
To je tak důležitá věc, že o ní tady dokonce napsal i sám starosta Neumětel!
To se Vás trochu taky týká, jelikož zatím ve vesnici není obecní vodovod, nicméně podle vyjádření obce by měl být do 2-3 let. Takže Vás zcela jistě potěší další věc, která na zahradě je a tou je vlastní, kopaná, asi tak 10 m hluboká studna.
Všechny Vás určitě zajímá, kolik v ní je vody.
Proto jsme provedli amatérskou čerpací zkoušku a čerpali jsme, čerpali, nateklo spousta vody, pak jsme ještě čerpali a pak nás to přestalo bavit, tak jsme čerpat přestali, ale mezitím uběhlo fakt dost času i vody, takže asi tak nějak.
Teď nemluvím o tom, jak ve video prohlídce chvíli teče voda z kohoutku – my jsme čerpali mnohem dýl!!!

No, ještě jsem chtěl chvíli psát  o garáži, že má celkem 31 m2 a jak je postavená z cihel, že ty věci, který vidíte na fotce si všechny, nebo většinu pan majitel odveze (prostě jak se dohodnem), pak o dílně, jak je super ji mít, jak tam jsou kamna a jak bych se tam já  (teda kdyby to bylo moje) zašíval a dělal si pohodičku, svíral různý věci v tom obrovským svěráku, ale rozmyslel jsem si to a abych Vás nezdržoval, tak půjdu rovnou k tomu důležitýmu a to je, jak mi realiťáci, rádi říkáme, abychom ukázali že do toho vidíme, RDéčko, neboli rodinný dům o dvou nadzemních podlažích s částečným podsklepením.

Teď si musím chvilku rozmyslet, co o něm napíšu, abych Vás nezdržoval…
Takže:
Postaven 1938.
Víc o něm psát nebudu, protože tady o něm už dááávno přede mnou napsal pan Zdeněk, což je znalec se specializací na odhady nemovitostí.
Ve zkratce je to chlapík co má kulatý razítko, který ho tak nějak vlastně živí a když by do posudku napsat něco, co není pravda, tak by o něj mohl přijít a pak by musel jít dělat něco, co může dělat uplně každej, třeba realiťáka, což si nemyslím, že by chtěl.
Tak se mu dá asi věřit.
Jinak mě osobně přijde pan Zděnek docela dost sympatickej, protože je z Berouna a tam to mám rád, protože jsem přes něj jezdil, když jsem jezdil do Nižboru k babičce, kterou mám taky rád.
Jinak čeho jsem si všiml i já je, že krovy jsou v chvalitebným stavu a že komín normálně funguje, což mi pan majitel osobně ukazoval, když si topil v kamnech v kuchyni.
Pak je tu ještě jedna věc, kterou jsem Vám chtěl  původně zatajit, ale pak sem si to rozmyslel, protože byste si toho asi  všimli sami. A to, že ten dům by chtěl asi zrekonstruovat, jelikož se na něm toho od roku 1938 moc neudělalo.
Teda kromě toho, že se  kolem roku 1957 v 2.NP zazdil balkon, takže tam je teď pěkně světlá veranda a taky, že je do domu přivedená obecní kanalizace, na kterou je zatím připojený jen odpad z kuchyně, zbytek si zatím pěkně pluje do jímky a od tama do další jímky, což dohromady tvoří něco jako dvoukomorovej septik.
No a jakmile si domek úplně napojíte na obecní kanalizaci, tak pak si z něj můžete udělat třeba nádrž na deštovku, nebo tak něco…

No, jinak jsem docela zvědav, kolikrát tentokráte proběhne odborná zkouška, tzv. „poklepávání na zeď, která mi v něčem připomíná Velikonoce
Jako že nikdo vlastně moc neví, proč se to dělá, ale nějak  obecně se ví, že je dobrý to dělat.
Taky by mě zajímalo, jestli se to provozuje taky jinde ve světě, nebo jen u nás, protože kdyby to bylo jen u nás, tak by si to mohl vzít někdo za svý a zasadit se o zapsání do listu kulturního dědictví UNESCO.
Ale na druhou stranu, jestli fakt klepáním rozeznáte cihlu od tvárnice, tak si beze všeho klepněte, jestli Vám to udělá radost!
Já osobně proti klepání na zdi nic nemám…
No nic.
O tom co je na zahradě jsem se rozepsal už docela dost, tak abych Vás nezdržoval blbostma, tak napíšu něco o Neumětelích.
Je to vesnice. 
Zbytek se dozvíte přímo na stránkách obce.

Ve zkratce – školka, 1.stupeň školy, fotbalový hřiště, hospoda, náves, COOP, dětský hřiště, autobusová zastávka a nedaleko je taky vlaková zastávka.
Další věc, o který by bylo dobrý asi napsat, je, kam se dá jít, nebo jet, když zrovna nechcete být na zahradě.
O tom se někdo docela pěkne rozepsal tady.
No a abych Vás už nezdržoval, tak končim.
A kdyby bylo něco nejasnýho, nebo by ste si chtěli rovnou domluvit prohlídku týhle uplně skvělý nemovitosti, tak jsem sporadicky k zastižení na +420 777 66 55 17, ale zase na můj vkus zbytečně často na valousek@realfriend.cz.

Tak se mějte jak si zasloužíte a brzy třebas na viděnou v Neumětelích!

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *