Prodej bytu 2+kk s komorou a sklepní kójí

PRODÁNO

Kettnerova 1940/1, 155 00 Praha 13 – Stodůlky

CO JE SOUČÁSTÍ PRODEJE?

Především samotný byt 2+kk, který má podle evidečního listu plochu 43 m², dle našeho měření o chloupek méně, a to 42,5 m² (bez stoupaček a příček). Dále komora na stejném patře jako je byt (5,16 m²), sklepní kóje v 1.PP (1,94 ) a podíl na společných prostorách domu (společná chodba se dalšími dvěma byty, sušárna, kočárkárna).

BYT

Je v dobrém, okamžitě použitelném stavu. Jádro zděné, plovoucí podlahy, plastová okna. V předsíni je původní, vestavěná skříň.

Aktuální revize eletřiny ke stažení zde.

DŮM

Energetická třída jest C.

Je v udržovaném stavu, konstrukce panelová, má zateplenou střechu a boční stěnu.

Obě čelní fasády zatím na zateplení čekají. Paní předsedkyně SV Kettnerova 1940, pí. Obdržálková (+420 728 970 040, vybor.kettnerova1940@gmail.com) mi k tomu napsala :

Dobrý den,

na zateplení fasády nemáme peníze, a pro schválení úvěru chybí kvalifikovaná většina (viz stanovy), proto je zatím v nedohlednu, ale je to v plánu…

K tomu je dobré říci, že ve fondu oprav je naspořeno cca 3,8 mil, přičemž úplně hrubý odhad z minulého roku na zbytek zateplení byl okolo 10. mil. Stoupačky byly vyměněné v r. 2001. Co přesně za opravy, úpravy už provedené bylo, zjistíte ze zápisu schůze SV zde (rok 2020) a zde (rok 2021).

V přízemí domu SV pronajímá nebytový prostor. Za rok 2021 mělo SV příjem z pronájmu 10.200,- Kč, rozpočítává se podílově na jednotlivé vlastníky ve vyúčtování, na jednotku 57 tak připadlo 118,73 Kč.

Pronájem dalších prostor (sušárna, atd.) SV neplánuje.

NÁKLADY SPOJENÉ S UŽÍVÁNÍM BYTU

Pro dvě osoby vycházejí na 4.692,- Kč/měs. V této částce není zahrnuta spotřeba elektřiny v bytě, kterou převedeme na nového vlastníka jednotky.

OKOLÍ

Na tomto bytě se mi nejvíc líbí výhled – výhled do prostoru, na stodůlecký centrální park. Není právě malý (36 hektarů) a je opravdu pěkně udržovaný. Spousta laviček, piknikové loučky s lehátky od výtvarníka Jiřího Kašťáka, veknkovní posilovny, několik hřišť na fotbál a basket, minigolf, kuželkárna. Dokonce nechybí ani trasa pro vozíčkáře. K tomu bych dodal, že pro osoby se sníženou pohyblivostí je jak samotný dům, tak jeho okolí úplně ideální (v bytě by bylo třeba vyměnit vanu za sprchový kout) – do obchodního centra Luka, se dostanete bez bariér, stejně tak do metra.

PARKOVÁNÍ

Přímo před domem je poměrně velké parkoviště, ale řekněme si to upřímě – zaparkovat tady po 18.hod není úplně jednoduché. Nicméně hned vedle domu je parkoviště podzemní, které provozuje Družstvo vlastníků garáží Luka. Z pilnosti jsem napsal družstevníkům, na které mají na stránkách kontakty a v tento okamžik nikdo o žádném volném parkovacím místě neví, tj. možná nebude od věci rada od ing. Kružlíka:

Skuste si vylepit žádost na vstupní dveře

Další možností, jak parkování pořešit, je v nedalekých podzemních garážích OC Luka Living, kde je vždy nějaké volné, za cenu 2.400,-/měs. Objednat si jej lze na tel. +420 734 51 51 51.

DOPRAVA DO CENTRA

Nejlépe použít metro. Stanice je od vchodu domu 200 m, operuje tu „žlutá“ trasa B, který spojuje Zličín s Černým mostem. Na Andělu jste za 12. min, na Můstku za minut 17. a na Florenci za 20. Před stanicí metra je také zastávka jak denních, tak i nočních autobusů.

JAKÝ BUDE POSTUP, POKUD SE NAJEDNOU OBJEVÍ VÍCE ZÁJEMCŮ O BYT?

V případě, kde více zájemců najednou projeví zájem o tento byt, majitel nemovitosti se rozhodne s kým uzavře rezervační smlouvu (v případě hrazení celé kupní ceny z vlastních zdrojů přímo smlouvu kupní) na základě těchto kritérií:

  • způsob financování kupní ceny (vlastní zdroje vs hypoteční úvěr, případně jiná forma půjčky);
  • v případě financování kupní ceny hypotečním úvěrem, způsob jakým bude překlenut případný rozdíl mezi cenou kupní a cenou odhaní (možnost ručení jinou nemovitostí.) a stav žádosti o hypoteční úvěr (již předschválená hypotéka);
  • schopnost prokázat zdroj finačních prostředků dle AML;
  • ochota navýšit stávající prodejní cenu a částka.

DŮLEŽITÉ DOKUMENTY PRO PŘEVOD NEMOVITOSTI

Před okamžikem uzavření jakékoliv smlouvy, Váš právní zástupce bude zcela jistě chtít vidět následující dokumenty, které jsou zde ke stažení.

Stejně tak dodáme „čerstvé“ potvrzení o bezdlužnosti majiele jednotky na zálohách za FO a služby vůči SV Kettnerova.

Dle předsedkyně SV v tento okamžik žádné nedoplatky nejsou, nicméně toto potvrzení předložíme před uzavřením smlouvy v písmné formě.

Tak to je za mne v tento okamžik vše.

Pokud byste rádi byt viděli osobně, budu rád když mi zavoláte, nebo napíšete a domluvíme se na termínu prohlídky.

Konakty na mne zde

Mějte se fajn a brzy snad ve Stodůlkách na viděnou!