ONDRA VALOUŠEK

aka REALIŤÁK OD BEROUNKY

IČO: 70339422

+420 777 66 55 17

valousek@realfriend.cz

Datová schránka: nx2crgu

Bankovní spojení: 199152748/ 0300

Doručovací adresa a sídlo: Dubová 484, 267 18, Hlásná Třebaň/Rovina

Narodil jsem se někdy v osmdesátých létech minulého století, tak daleko na západě, že by se dalo říct, že to bylo na východě.
Už si to přesně nevybavuju, ale mamka, která u toho taky byla, říkala, že se na nebi žádný znamení neukázaly. Škoda…

No a pak jsem úspěšně absolvoval několik škol.
Hlavně v mateřský škole mi to šlo, protože když jste to chtěli mít dobrý u „soušek“ učitelek, tak akorát stačilo spát po obědě a škraloup z kakaa přilepit zespoda na židli tak, aby si toho nikdo nevšiml.

Tam na mě poprvé zasvítila šťastná hvězda, jelikož jsem na pytlík s věcma a povlečení dostal jako poznávací znamení kuřátko.
Na těch ostatních školách to už tak hladce nešlo, takže to vynechám, musí Vám stačit, že jsem se naučil vcelku obstojně číst a psát a celou tuhle akci jsem zakončil maturitou se samýma jednuškama, což dokonale zaskočilo nejen „pančitelky“ ale i mě samotnýho.
Prostě chci oklikou naznačit, že jsem takovej jakoby frí, kreativní spirit, ale když de do tuhýho, tak umim zabrat.

Taky bych rád zmínil, jak jsem se dostal k podnikání.
Začalo to tím, že mě děda, vášnivej včelař, nutil u takový téměř opuštěný silnici z Rokytnice na Rezek, kde maj naši chatu, prodávat němcům co jeli okolo, přebytky medu.
Dědovi tak vděčím za hodně. Jadnak mě naučil základům poctivýho podnikání, což znamená, že lžete jenom když jde vo něco zásadního, druhak obchodní němčiny, jako je „Ja“, „Honig“ a „Fumf mark bitte“.

Ještě sladší, než ten med, byl pocit, když jsem se se soumrakem vracel na chatu s téměř prázdným dvou koláčkem a do toho mi v kapse cinkaly a šustily vlastnoručně vydělaný korunky.

Už tenkrát mi došlo, že velká výhoda vlastních peněz tkví v tom, že pak můžeme přemejšlet nad tím, co si za ně koupíte.
Což u mě tenkrát bylo dilema, jestli pendrek, nebo Bajo.
Ale jelikož tu lékořicovou chuť pendereku z duše nenávidim, tak rozhodování nebylo zase až tak složitý.

No asi Vás už trochu unavuju, tak přeskočím k tomu, co Vás asi zajímá nejvíc, jak to je se mnou a realitama.
S těma jsem začal někdy v roce 2006, když sem se vrátil z ciziny, kde sem se delší dobu potuloval.

Jeden kamarád mi navrh, abych šel k nim do realitky, že tam šéfik hledá někoho na recepci.

Tak sem se tam šel teda podívat a bylo to přesně podle mýho gusta, spousta šik koček v kostýmkách a v botách na vysokejch podpatcích, což mě vždycky bralo, takže jsem na to kejv.

Bohužel se časem ukázalo, že šéfik nemá zájem mi platit ze vedení duchaplnejch řečí v kuchyňce a okukováním kolegyněk, takže jsem musel začít fakt pracovat.

To obnášelo hlavně obovlávání ADOLu (telefonujete lidem, který s Váma nechtěj spolupracovat) a zadávání inzerátů k bytům, který jsem nikdy neviděl. Když si po roce šéfik znovu všiml mojí existence, tak mi navrh, ať du dělat realiťáka.

Trochu se obávám, že to nemělo moc co dělat s mejma obchoďáckejma kvalitama ani s mým nesporným jazykovým nadáním (kdo se může pochlubit tím, že čte Malýho Bobše v originále!?), ale spíš že si na recepci představoval někoho s většíma, těma a taky někoho, kdo pořád do telefonu neřve jako pan Zdeněk “No, co je!?”
Takže mi půjčil mobil s neomezenym kreditem a řek mi, že mám do firmy každej měsíc přinýst aspoň kilo a že mi z toho pak něco dá.

Ty následující roky, to bylo něco jako devadesátky, kdo u toho byl, tak si to moc nepamatuje.
V zásadě šlo o to, že jsem se potkal s fakt dost lidma a při tom pronajal pár stovek bytů.

Kolem roku 2012 mě to nějak přestalo bavit, tak jsem se stal „chodcem“ (s Viggem to nemá nic společnýho, tak sme se tehdá posmívali realiťákům působících na vlastní pěsti).

Následně sem dal vědět pár lidem, co měli nějaký nemovitosti, že sem zase ve hře a vcelku se to rozjelo (asi je dojalo, jak jsem ve školce měl to kuřátko na pytlíku (s věcma), jinak si to nedokážu vysvětlit).

No, a teďka už vo mě víte úplně všecko.

Takže jestli hledáte vcelku poctivýho a zkušenýho realiťáka, tak už Vám nezbývá nic jinýho, než mi zavolat a domluvit, co je potřeba domluvit.

Tak realitám zdar! 

JIRKA POSPÍŠIL

aka REALIŤÁK Z LETNÉ

IČO: 86630865

+420 704 375 357‬

pospisil@realfriend.cz

Bankovní spojení: 6931635001/5500

Doručovací adresa a sídlo: Františka Křížka 403/16, 170 00 Praha 7

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *